Xiaomi Haylou S30 Pro mikrofonos fejhallgató teszt
Kép forrása:  Reflekt

Xiaomi Haylou S30 Pro mikrofonos fejhallgató teszt (x)

Haylouk rá, hogy kategóriaelső

A Xiaomi Haylou S30 Pro egy mikrofonos fejhallgató, amit nemcsak zenehallgatásra, hanem meetingekhez is ajánlanak. Képes zajt szűrni, számtalan extra funkciója van, app alapú, nagyon olcsó és az anyaméh kényelmét adja, csekély 14 490 Ft-ért cserébe. Ez igen alacsony összeg ebben a témában, a GearUp ráadásul általában másnapra kipostázza nektek a csomagot. Best buy a Haylou S30 Pro? Gyanúsan igen!

Irány a webshop!

A(z) Haylou S30 Pro 13 990 Ft -ért megvásárolható a gombra kattintva.

Xiaomi Haylou S30 Pro mikrofonos fejhallgató teszt – Remek passzív zajszűrés

A Haylou S30 Pro egy Xiaomi ökoszisztémás gyártó, ami miatt szeretik eléírni a minden ajtót kinyitó szuper ismert kínai gyártó nevét is. Viszont Xiaomi logót hiába kerestek rajta, mert nem egy core Mi termék, cserébe a Haylou felirat különböző verziói köszönnek vissza a csomagolásról meg az eszközről.

Xiaomi Haylou S30 Pro mikrofonos fejhallgató teszt
forrás: Haylou

A sima és a Pro variáns között egy 500 Ft-os kiegészítő mikrofon a különbség, de az alap a legtöbb helyen nem is kapható így be kell érnetek a Profi verzióval.

A dobozolás abból a szempontból érdekes, hogy minden fontost ráírtak az elejére, nevezetesen:

  • 🤔sima vagy Pro verzió (utóbbi)
  • 🤔BT 5.4-en kommunikál, tehát modrn
  • 🤔Hybrid ANC-vel rendelkezik

Képek forrása: Reflekt

Ezek ebben az ársávban erős aduásznak számítanak,

még akkor is, ha a beltartalom maximum átlagos. A szokott dolgok járnak mellé: 3,5 mm-es jack-jack kábel, Type-C a töltéshez, mikrofon, leírások. Nincs hordszütyő vagy tok – neten olvastam, hogy elvileg van ilyen variáns is -, amiért kár és állvány vagy egyéb tartó sem. Az anyaghasználata nem rossz, de azért a műanyagok kopogósak, az Anker Soundcore Q35 mellé téve érezhető a különbség. Ami viszont nagy előny, hogy picire összehajtogatható, a fülpárnák elfordulnak 180 fokban, szóval tényleg úgy tekergetitek, ahogy akarjátok a Halyou S30 Prót. Plusz, a nyakatokra is lehúzhatjátok, így is kényelmes marad. A kinézetet feldobja ez a fehérnek mondott, de igazából vajszín – van feketében is, akinek az jön be -, mintha egy világos bőrrel bevont autóba ülnétek bele, fiatalos, vidám.

A méretállító mechanika belseje fém, ami jó pont, a párnázottság is rendben van,

viszont eléggé „snug fit” a fejhallgató, vagyis legkisebb állásban durván rácuppan a fületekre. Igazi anyaméhérzés, amivel kapcsolatban most nagy a szám, de azért nyáron tuti izzasztó viselet lesz, mivel teljesen körbeöleli a fület az over-ear kialakítás miatt.

Xiaomi Haylou S30 Pro mikrofonos fejhallgató teszt
forrás: Haylou

Cserébe nagyon kényelmes, és remekül szigeteli a hangot, mondhatjuk a passzív zajszűrése kiemelkedő.

A vezérlése kevésbé, mert sikerült mindent egy oldalra szervezni, így igényel némi megszokást, melyik nyomkodó mit csinál. Ki nem mondja, csak sípol egyet, szóval egy fokkal kevésbé jó, mintha beszélne. Az egyik gomb multifunkciós, rövid nyomásra hangosít, hosszúra halkít, érdekes megoldás.

Xiaomi Haylou S30 Pro mikrofonos fejhallgató teszt
forrás: Haylou

A szokásos 3,5 mm-es jacken tudjátok kábeles kapcsolatot létrehozni, míg a szintén jack csatis AUX kimenetre lehet a mikrofont csatlakoztatni. Ez a flexibilis szár tökéletesen a szátokhoz húzható, ha viszont nem használjátok, javaslom, hogy vegyétek le, mert a szemetek sarkából folyamatosan látni fogjátok, mert irritáló. Mennyivel jobb a Steelseries Arctis Nova 5P betolható szára ugye? Mondjuk ötször ennyibe kerül, azt se felejtsétek el.

Ami az üzemidőt illeti, 600 mAh-s akkupakk szolgáltatja az áramot, amiból 80! órányi üzemidő jön ki.

Xiaomi Haylou S30 Pro mikrofonos fejhallgató teszt
forrás: Port

„ANC nélkül, de munkaerővel”, ahogy a Buhera Mátrixban mondta Mucsi Zoltán. Szóval, ANC-vel 50 órát tud, ez se kevés, de nyilván hangerőfüggő a valós az üzemidő. A stand by ideje 20 nap, de nem tudom ki az, aki ennyi ideig nem használja. De ha mégis van, akkor sem kell stresszelni, mert 10 perc alatt 5 órányi energiát szippant magába, ami egy átlagos munkanapot lefed, ha nem 100%-ban maxoljátok ki a 8 órát.

Xiaomi Haylou S30 Pro teszt – Jól szól és jól szűr

Miután belaktam a fejest, jöhetett a zene-bona. Két darab 40 mm-es, dinamikus meghajtót használ a Haylou S30 Pro, mint ahogy az összes olcsó fejhallgató. Néha extraként tüntetik fel, hogy akár! 50 mm-es membránt – pl. OneOdio Studio – is beleraknak a fejesekbe, de ezeknek nem kell nagy jelentőséget tulajdonítani. A technológiailag következő lépés a planáris meghajtó lenne, 150 000-ért. Szóval ennyiért mindegyik ilyen, lapozzunk tovább, az apphoz, ugyanis már egy ilyen olcsó eszköz mellé is jár.

Képek forrása: Haylou app

Nem a Haylou Funt – ez az okosórás vonal -, hanem a Haylou Soundot kell leszednetek. A Google Play áruházban elég sok csirkeláb jött szembe, de szerencsére az alkalmazás angol.

Kő egyszerű, nem túl fantáziadús a felület, de minden lényeges megtalálható rajta.

Kezdjetek egy szoftverfrissítéssel, hátha jön nektek is a meglepi, amiről lejjebb ejtek néhány szót. Érdemes a hangképet személyre szabni, ha alapból valamiért nem tetszene a hangzás. Vannak továbbá pihentető hangok, ami jópofa, segítik a megnyugvást, de ma már ezt az összes app tudja.

Xiaomi Haylou S30 Pro mikrofonos fejhallgató teszt
forrás: Haylou

A Haylou S30 Pro hangja nem rossz, picit semmilyen,

a zenei felbontás alacsony – alapból csak SBC/AAC támogatása van -, kicsit összemosódik az összhatás, de ez fel sem fog tűnni, ha nem rakjátok egy olyan termék mellé, ami aptX vagy LDAC képes, ahol a vezeték nélküli átvitel lényegesen nagyobb sávszélességgel rendelkezik. Ez pedig azért érződik a hangminőségen, de amúgy a Xiaomi Haylou S30 Pro egész jól szól, főleg ahhoz képest amennyibe kerül.

Egyik tartományban sem kellemetlen, nincsenek éles magasak vagy pufogó mélyek, elég plasztikus a hangkép.

Xiaomi Haylou S30 Pro mikrofonos fejhallgató teszt
forrás: Haylou

Mit jelent ez a gyakorlatban? Azt, hogy érzésre eléggé hasonló a bemenet és a kimenet, pedig manapság mindenki erőlteti a basszussal teli V karakterisztikát, de ezt itt nem éreztem. Szóval, aki ahhoz az élményhez szeretne közel lenni, amit a dalt eljátszó zenekar – vagy gép – eredetiben csinált a stúdióban, akkor a Haylou S30 Pro az ő fejesük. Gyanítom viszont, hogy a közízlést meghatározó mély hullámokat hiányolják majd a népek.

Nagy szerencse, hogy a jobb oldali fejhallgatóborítás dupla érintésére bekapcsolható a basszuskiemelés, amikor odacserdít egyet az ekvalizer a mélyeknek, máris van basszus.

A leírás említi a nagy felbontású, Hi-Res Audio minősítést, de nem biztos, hogy ennek jelentése mindenkinek megvan.


Mi a Hi-Res Audio?

Hi-Res Audio (High-Resolution Audio) minősítés egy olyan szabvány, amelyet a zeneipar és az elektronikai gyártók hoztak létre annak érdekében, hogy meghatározzák a kiváló minőségű hangfelvételek és lejátszók jellemzőit. Ez a minősítés azt jelzi, hogy az adott hanganyag vagy eszköz képes a CD-minőségnél (16 bit/44,1 kHz) jobb hangminőség reprodukálására, közelebb hozva a hangélményt az eredeti stúdiófelvételhez.

Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a  Hi-Res Audio fájlok általában 24 bites mélységgel és 96 kHz vagy akár 192 kHz mintavételi frekvenciával rendelkeznek. Ez sokkal nagyobb részletességet és dinamikát biztosít, mint a hagyományos CD-minőség.


Megeszem a kalapom, ha a Haylou S30 Pro tud ilyesmit vezeték nélkül, szóval feldugtam vezetékes módban, elővettem a flac fájlokat, de olyan őrült nagy különbséget nem vettem észre.

Xiaomi Haylou S30 Pro mikrofonos fejhallgató teszt
forrás: Haylou

Nem hagyott nyugodni a dolog, csak nem kamuzik a gyártó, ezért mindent lefrissítettem és hopp…

Megjött az LDAC támogatás, illetve bekerült az appba a multipoint connection – egyszerre több eszközhöz csatlakozás is.

HATALMAS pirospont a gyártónak, hogy komolyan veszik a szoftveres támogatást – ami 2 éve, a Haylou S35 tesztje idején még egy nagy zűrzavar volt -, és hogy betették a valóban Hi-Res Audio képes LDAC-ot. A pirospont akkora, hogy ennyiért nem is tudok másik terméket mondani, ami azt tudja amit a Haylou S30 Pro.

Xiaomi Haylou S30 Pro mikrofonos fejhallgató teszt
forrás: Reflekt

A zajszűrése kicsit trükkös. 2+1 állása van a Haylou S30 Prónak, egyik esetben bekeveri a mikrofonjaival a külső zajokat – Ambient vagy Transparent mód – a másikkal levágja azokat, 43 dB erősségben.

A plusz 1 meg amikor kikapcsoljátok, de mivel kiváló a passzív zajszűrése, ezért ez sem elhanyagolható. Közepesnél egy fokkal jobban teljesít, középen és felül jó, alul kevésbé, de sokat tompít így is, megéri használni. Mi ebben a pláne? A képek között láthattok egy háromszor drágább Anker Soundcore Life Q35-öt – teszt itt -, a saját fejesemet, és nagyjából azt a szintet hozta a Haylou S30 Pro is zajszűrésben, amit az Anker. Az ANC-nek persze van egy kis alapzaja, az a bizonyos „súgás” a háttérben, ami nyilván rontja a zene minőségét, de mindegyik ilyen.

Xiaomi Haylou S30 Pro mikrofonos fejhallgató teszt
forrás: Haylou

Elvárás egy kiegészítő mikrofonos fejestől, hogy jó legyen a beszélgetés hangminősége, és ezt az akadályt a Haylou S30 Pro könnyedén megugrotta. Letoltam vele 3 meetinget is, és senki nem panaszkodott, sőt.

Kifejezetten tiszta, remek, AI alapú háttérzaj szűréssel megáldott mikrofont adnak mellé, ennek tükrében pláne megéri azt a párszáz forintot, amit a Pro verzióért kérnek.

Az azért is érdekes, mert a Haylou S35-öt a társoldalunkon, a RendeljKínaiton teszteltük és annak elég kutya volt a mikrofonja, pedig az a drágább modell. Házon belül veri meg a Haylou S30 Pro, ami nagy szó.

Xiaomi Haylou S30 Pro mikrofonos fejhallgató teszt
forrás: Haylou

Végére egy extra:

tud Tap-to-Talkot,

vagyis a jobb oldal megérintésére ambient módba vált, amíg a kezeteket rajta tartjátok, ha pedig felemelitek, akkor vissza. Ez akkor hasznos, amikor az ANC-t bekapcsoljátok, de közben a párotok odajön és bőszen elkezd magyarázni valamit. Ilyenkor kell megérinteni a jobb oldalt, lezajlik a párbeszéd, majd felengeditek és vissza a megnyugtató zajszűrés által képzett fal mögé. Remek funkció, használjátok.

Irány a webshop!

A(z) Haylou S30 Pro Árukereső 13 690 Ft -ért megvásárolható a gombra kattintva.

Verdikt

Eddig az év meglepetése a Haylou S30 Pro – az Earfun Air Pro 4 mellett -, ugyanis kis pénzért ad sokat, ami a mai piacon párját ritkító. Tudtok például LDAC képes fejhallgatót mondani 14 490 Ft-ért? Én nem és ez nem véletlen: a GearUP oldalán sem szerepelnek még az új extrák, amiket szoftveres oldalon lefejlesztett a gyártó menet közben. Van több eszközhöz csatlakozás, LDAC támogatás, Tap-to-Talk, érintésalapú basszuskiemelés, app alapú hangkép személyre szabása, nyugtató hangok sugárzása. Az üzemideje remek és még elég jól is szól, sőt a kiegészítő mikrofonnal a beszélgetések minősége is frankó.

Ennyiért, jelenleg nem tudok jobb vételt, nyilván kétszer ennyi pénzért lehetne a dolgokat cifrázni, de belépőkategóriában nálam a Haylou S30 Pro még 2025-ben is nyerő 14 490 Ft-ért. Érdemes Árukeresőn is körbenézni, mert az árak gyorsan változnak, a legtöbbször a GearUP-nál a legolcsóbb a termék.

Pro

  • Olcsó
  • Jó hang
  • Remek mikrofon
  • Tisztességes zajszűrés
  • Hosszú üzemidő
  • Sok extra funkció
  • Megkapta a frissítéssel az LDAC-ot

Kontra

  • Az appja faék
  • A fekete szín kómába ejtően uncsi

Szerintünk

4.7

Szerintetek

0.0

Megosztanád a tapasztalataid?

Ha van tapasztalatod az adott termékkel, akkor szívesen fogadjuk a véleményed!

Irány a webshop!

A(z) Haylou S30 Pro 13 990 Ft -ért megvásárolható a gombra kattintva.

A(z) Haylou S30 Pro Árukereső 13 690 Ft -ért megvásárolható a gombra kattintva.

Értékelések és kommentek

A weboldalt a reCAPTCHA védi, a Google Adatvédelmi irányelvei és Szolgáltatási feltételei szerint.

Valami többet keresel?

Lépj be zárt Facebook csoportunkba további akciókért és hasznos infókért.

Kapcsolódó

Az üzemidővel adja el magát, nem a kinézettel

A robbanékony basszusok királya